Якщо Вам подобаються свята, не пропустіть особливий день — день весняного рівнодення і перший день нового астрологічного року. Так як саме в цей день Сонце переходить зі знака Риб в знак Овна, перший знак зодіакального кола.
У День весняного рівнодення, 20-21 березня, починається Новий рік у багатьох народів і народностей Землі. Практично всі країни Великого шовкового шляху пов’язують початок нового року з цим явищем природи. Вважається, що саме в цей день настає перелом у погоді, і як би холодно не було до рівнодення, після нього обов’язково прийде справжнє весняне тепло.
Що таке астрономічні пори року і яка їх тривалість?
За початок астрономічних пір року приймають моменти проходження центру Сонця через точки рівнодення і сонцестояння. Для сучасних астрономів весна починається зовсім не 1 березня. Астрономічна весна — це період від весняного рівнодення — 21 березня до літнього сонцестояння — 21 червня. Його тривалість становить 92 доби 20 годин і 12 хвилин.
Астрономічне літо — це період від літнього сонцестояння — 21 червня до осіннього рівнодення — 23 вересня. Його тривалість становить 93 доби 14 годин і 24 хвилини.
Астрономічна осінь триває від осіннього рівнодення — 23 вересня до зимового сонцестояння — 22 грудня протягом 89 діб 18 годин і 42 хвилин.
Астрономічна зима триває 89 діб і 30 хвилин — від зимового сонцестояння — 22 грудня до весняного рівнодення — 21 березня.
Через еліптичну форму земної орбіти пори року мають різну тривалість. Так, в Північній півкулі осінь триває приблизно 89,8 діб, зима – 89 діб, весна — 92,8 діб, літо — 93,6 діб. У Південній півкулі — відповідно осінь — 92,8 діб, зима — 93,6діб, весна — 89,8діб і літо — 89 діб.
Початок і закінчення чотирьох сезонів в різних країнах Європи і Америки відраховуються двома методами — астрономічним і календарним. Крім того, є метеорологічний, фенологічний і культурологічний принципи визначення початку сезонів року.
З метеорологічної точки зору, астрономічний принцип для більшості європейських країн є ближчим до реального початку сезонів, ніж календарний. Грудень, хоча і є самим темним місяцем року, зазвичай менш холодний, ніж березень. Це пояснюється кліматичною інерцією — земля, що накопичила тепло, розлучається з ним повільніше, ніж нагрівається. Початок червня зазвичай прохолодніший, ніж початок вересня.
З точки зору метеорологів і кліматологів, точної дати початку сезонів взагалі не існує. Зима настає в той час, коли середньодобова температура повітря, переступивши через 0 С, прагне в бік зниження. А літо настає при переході від середньодобової температури повітря +15 С в бік підвищення.
Сьогодні, 20 березня, настає весняне рівнодення, яке означає справжній прихід весни не тільки календарної, але і фактичної. Воно відбудеться о 23 годині 58 хвилин за київським часом. В цей же період, 21 березня 2019 року, відбудеться перший весняний повний місяць.
Взагалі офіційною датою весняного рівнодення ще в давні часи було оголошено 21 березня. Однак через розбіжності між календарним і астрономічним роком, весняне рівнодення не має фіксованої дати і щороку може зрушуватися на кілька годин. Воно може випадати на 20, а також на 19 і 21 березня. Зате в високосний рік виходить коригування часу, і рівнодення повертається на вихідну дату. Тому самі ранні дати рівнодення припадають на високосні роки, а самі пізні — на роки, що передують високосним
.Після дня зимового сонцестояння, яке було 21 грудня, зимовий день поступово починає збільшуватися і, врешті-решт, за тривалістю стає рівним ночі. Це відбувається саме в день весняного рівнодення.
Іншими словами, день весняного рівнодення — це період, коли Сонце в своєму видимому русі по екліптиці* перетинає екватор з південного боку нашої планети на північну. За рахунок цього північна півкуля Землі починає прогріватися більш інтенсивно, день поступово збільшується, а ніч зменшується, і справа йде до літа.
Початок астрономічної весни у багатьох народів завжди супроводжувався різними традиціями, обрядами і звичаями. У слов’ян до цього періоду була приурочена Масляна.
Наші предки вважали, що в день весняного рівнодення світло і темрява розділяються порівну, і потім починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені. Яка сила і внутрішній вогонь потрібні, щоб ніжний паросток нового життя зміг подолати перешкоди зими, почати новий цикл природи? Недарма в цей день Сонце переходить в знак Овна, адже він самий енергійний знак Зодіаку.
Також 20 березня відзначається Всесвітній день Землі, головними заходами якого є донесення до людей важливої інформації про те, що Земля — наш спільний дім, і його потрібно оберігати, щоб зберегти для наступних поколінь.
А ось у астрологів в день весняного рівнодення своє професійне свято — День астрології. Він присвячений початку астрологічного року.
В цей день Ви можете прийняти важливі для себе рішення, запланувати основні моменти успіху в новому році, зруйнувати те, що віджило, що більше не дає радості в житті, почати рух до нового життя, нового щастя і успіху. Це гарний час для планування і починань. Для всіх і в будь-яких сферах життя може відкритися нова сторінка.