Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Милосердя офіцери –

Наші славні волонтери!

За добро, що кожен робить,

Хай Господь вас нагородить.

У всьому світі 5 грудня святкують День волонтера — International Volunteer Day. Україна — єдина країна в світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня. День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

Звичайно, українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги. Але роком народження українського волонтерського руху можна вважати 2014-й. Так, саме Революція Гідності дала поштовх для активного розвитку волонтерства в нашій країні: волонтери добровольцями ішли на фронт, збирали по світу гроші для військових, знаходили і везли на передову все, що тільки могли.

Поодинокі випадки взаємодопомоги та доброчинності виросли у великий громадянський рух. Волонтери – люди, які заради збереження країни жертвують власним часом, грошима, а іноді й життям, перевернули усталене й стереотипне «моя хата скраю». На п’ятий рік війни вони не втомились і продовжують це робити.

 Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

У багатьох розвинутих країнах світу волонтерський рух є основою системи саморегуляції у суспільстві. Вважають, що саме залучення широких кіл громадськості до розв’язання суспільних проблем на волонтерських засадах може створити передумови для формування такої системи саморегуляції у суспільстві, коли проблеми, що виникають, можуть бути вирішені за рахунок внутрішнього потенціалу цього суспільства.

Зокрема, поширену традицію має волонтерство в американській історії, воно є вагомою складовою сучасної американської культури. Впродовж 80-90 років 20-го століття волонтерство в Америці охоплювало майже половину дорослого населення. Близько 40 % населення Канади бере участь у волонтерській діяльності. Подібним до наведених прикладів є волонтерство в Європі: в Англії майже половина її населення бере участь у волонтерській діяльності, високий рейтинг волонтерство  має  у Ірландії — 39%.у Нідерландах — 36 %, у Данії — 25 % та у Франції -19 %.

П’ятого грудня у ДК «ФЕД» м. Харкова відбулися заходи з відзначення п’ятої річниці діяльності волонтерської спільноти.

 Організатори заходу спланували круглий стіл з представниками департаментів Харківської обласної державної адміністрації для обговорення та вирішення нагальних питань.

Ще одним пунктом святкування стало нагородження 60-ти волонтерів-харків’ян відзнакою Президента «За гуманітарну участь у АТО».

Учасниками святкового концерту стали: Vitaliy Sweet та Яна Заварзина,  Аліна Басішина та Поліна Заварзіна, майстри козацького двобою Слобідського козацького війська, Олександр Кварта та «Eyra». Музиканти, які не змогли приїхати на урочистості, передали відеопривітання. Серед них  Фоззі з гурту ТНМК, співачки Алла Мартинюк та Світлана Тарабарова.

Розпочинаючи урочистий захід, присвячений Дню волонтера, заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев привітав харківських волонтерів зі святом і передав вітання від керівника області Юлії Світличної.

«Волонтерський рух змінив життя України і Харківської області, зокрема. Для всього світу волонтерський рух є унікальним явищем. Ви дійсно створили те громадянське суспільство, про яке ми говорили останні 27 років, — звернувся до волонтерів Анатолій Бабічев. – Хочу підкреслити, що команда обласної державної адміністрації, голова ХОДА Юлія Світлична вдячні вам за роботу, яка є дуже конструктивною та дієвою. Результат є лише там, де є об’єднання зусиль! Я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо змінити світ. Ми зможемо зробити Україну заможною і яскравою. Ми раді, що ми співпрацюємо з вами».

Анатолій Бабічев також відзначив, що разом з волонтерами обласна влада реалізовує безліч соціальних та культурних проектів. Зокрема, активна співпраця з громадськістю є з питань національно-патріотичного виховання молоді. 

Голова благодійного фонду «Сестра милосердя» Ярина Чаговець розповіла, що за п’ять років спільними зусиллями добровольців вдалося реалізувати багато проектів. Це допомога постраждалим військовим, а також людям у зоні бойових дій – продуктами, ліками, теплою одежею. Діти з Донбасу цьогоріч мали змогу подорожувати по всій країні, щоб на власні очі переконатися в красі своєї Батьківщини. Волонтери вже мають плани на наступний рік.

За думкою військових, волонтери створюють надійний тил для бійців. Без їхньої допомоги бійцям не вдалося б тримати оборону так довго.

Волонтер — це покликання, спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед. Волонтерська діяльність є формою благодійництва.

Волонтери — це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами — пишуть звіти в соцмережах

Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

 

 

 

 

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com