Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Найкрасивіші очі у того,

хто дивиться на тебе з ніжністю і любов’ю,

і зовсім не важливо, карі вони, блакитні або зелені —

адже вони найрідніші і найдорожчі у світі…

У чому сенс життя? Кожного дня ми рано встаємо, одягаємося, поспішаємо на роботу, навчання. Виконуємо свої обов’язки, досягаємо результатів, відпочиваємо, розважаємося. Заробляємо гроші, витрачаємо їх, потім знову заробляємо… І так день у день: ми постійно біжимо, поспішаємо, але все одно не встигаємо. І зовсім не залишається часу для того, щоб зупинитися і запитати себе: «А навіщо все це? Заради чого весь цей поспіх і суєта? А в чому істинний сенс життя?» Може, варто трохи сповільнити ритм свого життя, озирнутися навколо… Зробити приємне найближчим людям, сказати їм, як сильно ми їх любимо… Може хтось зовсім поруч з нами потребує допомоги, підтримки, доброго слова або поради

Щаслива сім’я — найбільша цінність

Практично всім нам в дитинстві читали казки. Згадайте, чим закінчувалися майже всі чарівні історії. Переважна більшість казок,закінчувалася на тому, що герої, пройшовши ті чи інші випробування, знаходили один одного і грали веселе весілля. Чому нам ніхто не розповідав, що було з героями далі? Як наші улюблені персонажі будували свої відносини за закритими воротами палацу? Чи вдавалося їм зберегти свою любов і радість від спілкування один з одним? Як жила далі їхня сім’я? З якими складнощами вони зустрічалися? Чи все в їхньому сімейному житті складалося гладко і добре?

Як кажуть, уникнути складнощів у шлюбі можливо лише одним способом — ніколи в нього не вступати. Але підходить такий варіант не всім. Більшість людей вважає за краще мати сім’ю. Адже саме сімейне життя дозволяє нам дарувати любов і турботу іншому, наповнюватися теплотою і радістю від близькості з коханими, здійснювати, досягати, рости в підтримці партнера і допомагати в цьому йому самому.

Після вступу в шлюб, багато хто думає, що одного кохання досить, щоб все складалося само собою і життя було вічною казкою. Це ілюзія. Все в нашому житті відбувається завдяки тим чи іншим законам, все має якісь цикли і етапи. Так і будь-яка пара стикається з тим, що їхні стосунки будуть слідувати певним стадіями, які послідовно змінюють одна одну. Час проходження того чи іншого етапу може бути індивідуальним, але послідовність «життя сім’ї» у всіх приблизно однакова.

Перша стадія стосується дошлюбних стосунків. Тривалість її — близько року, основні характеристики — ейфорія, сексуальний потяг, «рожеві окуляри». На цій стадії ми не схильні бачити партнера таким, яким він є насправді. Ближче до закінчення цього періоду партнери або розлучаються, починаючи більш критично розглядати свою половину, або приймають рішення вступити в шлюб.

Друга стадія — це період притирання партнерів один до одного. Пара починає жити разом, і з цим пов’язана з велика кількість нових складнощів і руйнування багатьох ілюзій про партнера. Рівень конфліктів на цій стадії дуже високий, особливо якщо в стосунки молодої пари втручаються батьки тієї чи іншої сторони, і, також, якщо існують додаткові складності в житті партнерів. Тривалість такої фази індивідуальна в кожній родині.

Дуже важливо в цей період слухати один одного, прислухатись, так як партнери часто розмовляють кожен про своє, за образами не бачачи і не чуючи переживань і слів свого обранця. Вчіться вставати на бік іншої людини, бачити конфлікт її очима. Говоріть один з одним! Не варто думати, що партнер розуміє вас без слів.

Якщо ви вирішили, що хочете бути разом, хочете працювати над собою і своїми відносинами, але у вас ніяк не виходить домовитися, краще звернутися до психолога.

Третя стадія — це закінчення притирання подружжя і знаходження компромісів. Партнери починають краще розуміти і поважати один одного. Вони починають серйозно вибудовувати свої відносини і сім’ю. 

Четверта стадія відносин характеризується стабільністю та зрілістю і може тривати досить довго. В житті партнерів все — рівно, спокійно і шанобливо.

П’ята стадія часто приходиться на кризу середнього віку партнерів. Їм хочеться щось змінити в своєму житті, вони можуть намагатися це зробити в той чи інший спосіб. Партнерські відносини, як і інші сфери життя, можуть опинитися під загрозою розриву. Острах кудись не встигнути, чогось не досягти, щось не спробувати, штовхає партнерів до пошуку нових переживань. Створюйте частіше приємності і несподіванки для партнера, будьте йому цікаві, відкривайтеся з нових сторін, створюйте нововведення і зміни разом.

Візьміть собі за правило щодня дякувати свого партнера за щось, хай навіть за дрібниці. Частіше згадуйте минулі події (щасливі і складні, які ви подолали спільно). Це згуртовує і підвищує цінність відносин.

Шоста стадія — заключна, вона характеризується відновленням стосунків у сім’ї, збільшенням довіри і любові партнерів один до одного.  Так, у відносинах ми стикаємося з труднощами. Але навряд чи є більша цінність у житті людини, ніж любов і довіра в родині, а тому варто працювати над їх створенням.

Вірджинія Сатир намічає три основні напрямки такої роботи, три основних шляхи вирішення проблем:

По-перше, необхідно розуміти, що дуже рідко одна людина навмисне робить щось на шкоду іншій. Усвідомлення цього дає можливість сприймати іншу людину як особистість з тільки їй властивою поведінкою.

Другий шлях пов’язаний з усвідомленням і розумінням себе. Це згодом дає можливість зрозуміти, що і про що ви повинні говорити, щоб встановлювати довірливі відносини з партнером.

І третє — необхідно розуміти, що кожна людина повинна твердо стояти на ногах. Ніхто не може цього зробити за вас. Саме вам, і нікому іншому, належить вирішувати проблеми, які виникнуть у вас на шляху. Це стосується всього — і доброго, і поганого. Одна людина не повинен тягнути на собі іншу, так як в цьому випадку обидва партнери стають каліками.

«Ви коли-небудь намагалися проаналізувати, на що схоже відчуття любові? Коли я люблю, то відчуваю незвичайну легкість, мій життєвий тонус підвищується, я відчуваю приємне хвилювання, відкритість і довіру до людини. Я відчуваю власну цінність і потрібність, я здатна з півслова розуміти людину, на яку спрямована моя любов. Я не тисну на кохану людину, я намагаюся дивитися на світ її очима, розділяти її ідеї, приймати її переконання. Мені дуже подобається це почуття. Я вважаю любов вищим проявом всього хорошого, що є в людині ». В. Сатир

Вірджинія Сатир — американнский психолог, психотерапевт. Ідеї ​​Вірджинії Сатир справили великий вплив на розвиток сімейної психотерапії.

З точки зору В. Сатир, кожна людина, силою свого існування, є найціннішою частиною Всесвіту. Вона постійно підкреслювала, що навіть тіло людини дивує своєю цілісністю, будучи практично невловимим чудесним витвором. Однак, тіло лише одне з численних творінь мистецтва, створених Природою протягом мільйонів років. Сатир не вірила, що все це виникло в результаті безглуздої, сліпої еволюції матерії. Навпаки, вона була глибоко впевнена в існуванні життєвої сили або духу світу, який, діючи на багатьох рівнях, впливає також і на поведінку людини.

Вірджинія Сатир висловлювала погляд про те, що людина, що виростає і живе в сприятливих і підтримуючих зростання умовах, в принципі, добра, талановита, життєлюбна і приязна. Зростання, розвиток і зміни були для людини суттєвими рисами самого життя. Сатир виходила з принципу, що всім організмам з народження властива, свого роду, мудрість і краса, які подібно до рослин, розвиваються у відповідних умовах. Вона також вірила, що кожна людина народжується з потенціалом, відмінним від потенціалу інших.

Вірджинія Сатир працювала за принципом, згідно з яким в людських відносинах найважливішим пріоритетом є повага до самого себе і інших. Це було логічним результатом послідовного системно-орієнтованого мислення, згідно з яким кожна людина засуджена в своєму житті до контактів з іншими людьми. Ніхто не може існувати сам для себе, всередині ньютоновского вакуумного приміщення. Тому Сатир постійно говорила про стан взаємної залежності і що все, що ми робимо як люди, і спосіб, яким ми впливаємо на світ, також впливають на нас. Вона була переконана, що механізми, які заважають людям в побудові мирного існування на кожному рівні, будь-то на індивідуальному, сімейному або на рівні міжнародних відносин, одні і ті ж. Тому вона також визначала і себе елементом цього постійно посилюючогося руху, що виникає з глибокої необхідності спільного мирного існування людей одного з одним і з природою в усьому світі. Така надособистісна точка зору дала їй можливість розвинути діяльність, що охопила весь світ, яка триває і донині.

Вірджинія Сатир постійно підкреслювала поняття власної цінності. Цим терміном вона намагалася визначати всі почуття, які у людини виникають протягом життя по відношенню до самої себе. На основі професійного і особистого досвіду, Вірджинія Сатир прийшла до висновку, що значна частина людських проблем і страждань виходить з низької самооцінки. Згідно з цим, уявлення людини про власну цінність має вирішальне значення для процесів, які в ній відбуваються і її реакції на життєві виклики. Метою Сатир була підтримка людей у ​​набутті ними людяності. На її думку такі риси як: вміння любити, інтегральність особистості, відкритість, відповідальність та пристрасність, абсолютно природні в людини, яка володіє високим почуттям власної цінності.

В сфері відносин між людьми поставило свою печатку також і збільшення відчуження людини від природи. Все більша відірваність від коренів «освіченої» людини, що посилюється розпадом суспільства і всіляких форм життя, масове знищення навколишнього середовища, війни, злочини, насильство і психічні страждання, говорять самі за себе. Це відображає процес, що почався в новий час і призвів людство до роздоріжжя. Тому основним завданням людства є  встановлення зв’язку особистості з універсальною силою життя

«Ми стоїмо на порозі переходу в повністю новий духовний світ. Я вважаю, люди не повинні жирувати на власній цінності і власній повазі. Вони повинні зрозуміти, що основа їх виживання — це здатність зрозуміти, що лише вони самі приймають рішення, як їм реагувати і діяти. Вони повинні бути глибоко переконані в тому, що життя — це процес і він завжди може бути підданий змінам»

 

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com