Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

11cd1ea45dca98357889a7571da09df4_XL

Між нашими зубами і різними органами існує взаємозв’язок. І часто хвороби зубів і їх органів — «побратимів» теж взаємопов’язані. Більш того, часто зубний біль стає передвісником серйозних захворювань пов’язаного з ним органу. Тим часом, з будь-якого, навіть самого незначного, руйнування зуба можна визначити, який орган не в порядку.

За верхнім і нижнім різцями, наприклад, судять про стан нирок, сечового міхура і, як не дивно, вух. Ікла «відповідають» за печінку і жовчний міхур, кутні зуби — за шлунок, селезінку, легені, а так звані зуби мудрості можуть розповісти про стан серця і тонкого кишечника.

За характером пошкодження зуба можна визначити, який орган хворий і чим саме. Візьмемо, наприклад, пульпіт. Це найнеприємніша зубна хвороба, вона викликає у людей бажання «лізти на стінку» — настільки цей біль нестерпний. Пульпіт — це запалення зубного нерва. Якщо подивитися, який саме зуб захворів пульпітом, а потім по схемі визначити відповідний орган, то можна ставити попередній діагноз — гастрит, коліт, холецистит.

На жаль, дуже «популярною» хворобою останнім часом став карієс. Якщо ви виявили у себе це захворювання, то можете легко дізнатися і який орган потребує лікування: якщо схема вказує на печінку — у вас, по всій видимості, гепатит, на шлунок — гастрит або виразка, а якщо зуб, що розболівся, співвідноситься з вухами, то, швидше за все, там іде запальний процес. Взагалі, зубний біль — це своєрідна сигналізація про нездоровий стан людського організму, адже в організмі все взаємопов’язано. Відомо, наприклад, що переохолодження ніг часто закінчується зубним болем.

Існує і зворотна залежність, коли поразка зуба тягне за собою якусь внутрішню хворобу. Кожен зуб має нервову і судинну систему, по якій хвороба передається. В результаті, через запалення зубів, ми можемо мати гайморит, менінгіт, порушення пам’яті. Погані зуби можуть стати причиною головних болів. Запалення іклів і різців верхньої щелепи супроводжуються болем в скронях, а при руйнуванні корінних зубів мучить біль в потилиці.

Більш того, науково доведено взаємозв’язок хвороб пародонта з розвитком серцево-судинних захворювань, хоча причини цього взаємозв’язку до кінця не вивчені.

Колір зубів може підказати про наявність захворювання.

Стоматологам відомо, що красива посмішка — це поєднання правильного здорового зубного ряду, здоровий колір слизової рота і тканин губ. Судити про наявність тих чи інших захворювань можна не тільки за станом, а й по фарбуванню зубів.

Жовтий колір іноді свідчить про розлад функції жовчного міхура, про зловживання курінням.

Коричневий — про сильне ослаблення імунної системи.

Перламутровий говорить про анемію.

Молочно-білий колір зубів спостерігається при підвищеній активності щитовидної залози і може бути ознакою поганої мінералізації тканин.

Темно-жовтий з червоним відтінком на жувальній поверхні шостого і сьомого корінних зубів свідчить про гіперфункції надниркових залоз.

За жовтими смужках на зубах (слідам порушення мінерального обміну при їх формуванні) можна дізнатися, в якому періоді дитинства ви приймали антибіотики, і навіть назвати конкретного «автора», який змінив забарвлення емалі. Особливо шкідливий тетрациклін, що змушує зуби жовтіти і темніти. Вони покриваються симетричними сіро-жовто-бурими плямами. Формується цей стійкий дисколорит внутрішньоутробно або на першому році життя, якщо мати під час вагітності приймала або давала дитині до року антибіотики тетрациклінового ряду.

На схемі нижче показано, за які органи «відповідає» той чи інший зуб. Зрозуміло, якщо він у вас захворів, то в першу чергу потрібно поспішити до стоматолога, а не до окуліста або пульмонолога, але при цьому і забувати про вищезгаданий взаємозв’язок не варто.

Особливо має сенс задуматися, якщо у вас болить здоровий зуб.

14938300_521068754765427_7908729183688222125_n

Імовірність розвитку тих чи інших недуг в майбутньому можна визначити по молочних зубах. Адже їх мінеральний склад визначається кількістю мікроелементів, що надходять в організм плоду під час внутрішньоутробного розвитку.

Зараз британські вчені досліджують величезну колекцію втрачених дитячих зубів, сподіваючись відкрити з їх допомогою таємницю бронхіальної астми. Вони перевіряють теорію, що на ризик її виникнення впливає недолік заліза і селену в раціоні вагітної жінки.

Зуби — не тільки показник стану внутрішніх органів. Існує думка, що завдяки їм можна скласти психологічний портрет людини. Фізіогномісти стверджують що:

Дрібні, гострі і рідкі зуби говорять про єхидство і хитрість людини.

Великі відстані між зубами — про недоумство і безвольність.

Довгі зуби — про жадібність і злість.

Гоструваті і ті, що випинаються — про скупість.

Рівні зуби — ознака сердитості і красномовності.

Глибокодумні люди найчастіше мають зуби різної висоти.

Вчені, звичайно, не наполягають на повному збігу — все це тільки загальні тенденції. З упевненістю можна сказати лише одне: великі і міцні зуби — безумовне свідчення довгого і здорового життя.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com