Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

За даними ВООЗ, на Землі практично не залишилося повністю здорових людей. Вже до 30 років більшість населення страждає різними хронічними захворюваннями. З кожним днем ​​зміцнення здоров’я людини набуває все більшої актуальності.

З кожним роком медична статистика відзначає зростання психосоматичних захворювань серед населення. Більше 40% недуг спровоковані внутрішніми конфліктами і душевними травмами. Вірусні інфекції не здатні завдати настільки великої шкоди, як пригнічений психологічний стан. Вчені проводили подібні дослідження на тваринах — тенденція та ж, хоча у людини є багато відмінностей. Ключова з них — властивість усвідомлювати і контролювати свої емоції. Але, на жаль, особі високого розуму не властиво на всі 100% контролювати власні почуття. Саме ці душевні переживання можуть руйнівно позначитися на здоров’ї.

Що ж таке психосоматика?

Психосоматика (грец. Ψυχή — душа і σῶμα — тіло) — напрям у медицині (психосоматична медицина) і психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань.

В рамках психосоматики досліджувалися і досліджуються зв’язки між характеристиками особистості (конституціональні особливості, риси характеру і особистості, стилі поведінки, типи емоційних конфліктів) і тим або іншим соматичним захворюванням.  Популярна думка в альтернативній медицині, що всі хвороби людини виникають внаслідок психологічних невідповідностей і розладів, що виникають в душі, в підсвідомості, в думках людини.  [ВІКІПЕДІЯ]

З.Фрейд видав світу знамениту теорію про «несвідоме», як продукт витіснення. В результаті чого деякі досить серйозні захворювання потрапили в категорію «істеричних» або «психосоматичних». Мова йде про наступні хвороби: бронхіальна астма, алергія, уявна вагітність, головний біль і мігрень. Сам же Фрейд говорив наступне: «Якщо ми женемо якусь проблему в двері, то потім вона у вигляді симптому хвороби проникає через вікно».

Таким чином, людині не уникнути захворювання, якщо вона не вирішує проблему, а просто її ігнорує. За основу психосоматики береться механізм психологічного захисту — витіснення. Це означає приблизно наступне: якщо людина намагається гнати від себе думки, які їй неприємні, то, в результаті, вона просто відкидає проблеми, а не вирішує їх. Людина не аналізує проблему, тому що боїться подивитися їй в очі і зіткнутися безпосередньо. Куди простіше закрити на це очі, постаратися не думати про неприємні речі. Витіснена таким способом проблема не зникає, а просто переходять на інший рівень. А далі всі проблеми трансформуються з соціального рівня (тобто, міжособистісних взаємин) або психологічного (невиконаних бажань, мрій і прагнень, пригнічених емоцій, внутрішніх конфліктів), на рівень фізіології.

Які чинники впливають на погіршення здоров’я людини?

Сьогодні, незважаючи на колосальний прогрес в медицині і збільшення тривалості життя в порівнянні з минулими століттями, кількість людей, які страждають від різних недуг, значно зросла. Якість життя продовжує знижуватися. Чому так відбувається, і які фактори в житті людини впливають на погіршення здоров’я?

Існує думка, що надмірний розвиток медицини і фармацевтики усунули природний відбір і послабили генофонд. Часто корінь проблеми криється в психологічному факторі — перенесеному сильному стресі. Дослідники питань в області психосоматики стверджують, що навіть найменші негативні емоції здатні істотно нашкодити організму. Якщо людина все недомовлене утримує в собі, рано чи пізно психологічне придушення дасть негативні плоди. Погані думки з часом згорають всередині людини, руйнуючи при цьому сам організм.Також, в зв’язку з ростом числа захворювань, часто згадується прогресивне погіршення екології. Подібні заяви створюють атмосферу безвиході і приреченості.Серед інших причин називають малорухливий спосіб життя, відсутність контакту з природою, агресивність сучасного світу, постійний емоційний стрес. Виявляється, що причини залежать від самої людини, але більшості так і не вдається переробити себе.

Виявлення психосоматичних захворювань

Всі знають, що з хворобою легше впоратися, коли відома її причина. Убивши віруси і бактерії ліками, людина одужує. Але є величезна кількість хвороб, які не пов’язані з мікробами. Лікарі називають їх психосоматичними захворюваннями. Будь-яке лікування психосоматичних захворювань починається після повної діагностики організму. Виявляються недуги, яких, за логікою речей, не повинно бути у пацієнта.

Не кожен фахівець зможе відразу запідозрити у хворого психосоматичні захворювання, їх справжні причини, щоб вчасно почати лікування. Часто такі недуги зовні не виділяються особливими рисами. Наприклад, гастрит може мати бактеріальну і соматичну природу — це неможливо виявити відразу. У деяких пацієнтів шлунок і справді вражений бактерією Хелікобактер, інші ж відчувають гострі спазми після чергової стресової ситуації. Захворювання різних систем і органів в більшості випадків безпосередньо пов’язані з динамікою душевного стану хворого:

• шлунково-кишковий тракт;

• судинно-серцева система;

• нервова система;

• імунітет.

Ключовий нюанс криється в наступному: пацієнтам іноді властиво замовчувати, через сором’язливість, про душевні проблеми, а лікар не розпитує про психологічний стан, вважаючи це нетактовним, зі свого боку.

Багато лікарів і пацієнти не беруть до уваги психологічну суть хвороби. Хворий впевнений в швидкоплинності чергового стресу, а медики шукають нові способи для лікування, наприклад, від бронхіальної астми. Мало хто знає, що ця недуга в більшості випадків викликана психологічними розладами. Це стосується і інших хвороб:

• синдрому гіпервентиляції;

• есенціальної гіпертонії;

• кардіофобічного неврозу;

• ішемічних проблем серця;

• інфаркту міокарда;

• аритмії;

• вегетосудинної дистонії.

До речі, остання хвороба в списку повністю піддається лікуванню без лікарської терапії завдяки 100% психосоматичній природі.

 Вивчення психосоматичних захворювань є найбільш актуальним в наш час. Молоді люди страждають численними розладами шлунково-кишкового тракту, шкірними захворюваннями. Це прямий результат впливу психіки на людське здоров’я. Що стосується молодих дівчат, то через психологічну нестабільність вони страждають від багатьох гінекологічних патологій, які призводять до подальшого безпліддя. Частим винуватцем ендокринних порушень також є стрес. Він може викликати цукровий діабет, гіпертиреоз і гіпотиреоз. Ревматичні і статеві недуги також виникають в більшості випадків через психоматику.

Групи ризику хворих на психосоматичні захворювання

Ключовий контингент пацієнтів — потайні люди, які утримують від зовнішнього світу свої внутрішні емоції. Серед меланхоліків чимало примірників, які за зовнішнім спокоєм приховують цілі вулкани в душі. Навіть найбільш урівноважені і спокійні люди іноді зриваються. Такі ситуації можуть привести до початку того чи іншого психосоматичного захворювання.

Схильність до завуальованих хвороб проявляється ще в дитинстві або юнацькому віці. У дітей і підлітків ще недостатньо стійка психіка, щоб своїми силами подолати стреси без наслідків для фізіологічного здоров’я організму. Але в нашому суспільстві зустрічаються унікальні люди, здатні благополучно дожити до зрілого віку, не зациклюючись на своїх проблемах. Вони також страждають від психосоматики, але діагностика для них буде тривалою і складною.

Наприклад, алкоголіки не зможуть впоратися зі своєю залежністю, поки не повірять в себе як особистість. Коріння проблеми може виходити з дитинства, коли батьки ставили надто високу планку для дитини. А у зрілому віці якась невідповідність призводить до заливання проблем алкоголем.

Людський організм швидше отримує застуду саме тоді, коли він емоційно пригнічений і у нього відсутній хороший настрій до життя. Також науково доведено, що анемія виникає через острах невідомості. ЛОР-хвороби часто виникають у некомунікабельних людей, для яких висловлювання своєї думки — суща проблема. Пригнічений психологічний стан призводить до прояву гастриту. Жінки, які бояться самостійності в прийнятті рішень, страждають безпліддям. Як бачите, невпевненість в своїх силах може привести до психосоматичних хвороб.

Якщо фахівцям вдалося виявити психосоматичне захворювання у дитини — це привід перевірити психологічний стан всіх членів родини. Для усунення психосоматики потрібно виявити причини, а вони часто заховані в поганій домашній атмосфері. Навіть для лікування зрілих пацієнтів потрібно залучати рідню. Психотерапевти працюють з цілими сім’ями, радячи змінити уклад життя шляхом зміни робочої обстановки і навіть переїздом.

Як проходить курс лікування психосоматичних захворювань?

Для лікування психосоматики не прийнятні методики загального характеру. До кожного пацієнта повинен застосовуватися індивідуальний підхід. В першу чергу, лікар повинен з’ясувати природу хвороби — фізіологічну або психосоматичну. У цьому допоможе досвідчений психотерапевт. Навіть самому пацієнту підвладно дізнатися про справжню причину свого стану. Психосоматика — це дійсно руйнівний процес, який вимагає негайного лікування, яке не схоже на класичну лікарську терапію.

Нині доведено ефективність такого виду лікування в позбавленні від бронхіальної астми, різних алергій і недуг шлунково-кишкового тракту. Правильне поєднання психотерапії і прийому медикаментів зможуть повернути хворому втрачене здоров’я без повернення до хвороби.

 Вплив розладу психічного здоров’я на фізичні органи вивчено ще в античні часи. За словами, давньогрецького філософа Платона, тіло і душа — єдине ціле.

Понад дві тисячі років людство намагається глибше пізнати вплив емоцій на фізичний стан людського організму.

З моменту народження дитини починається активна турбота про її здоров’я: зважування, щеплення, медогляди, довге стояння в чергах в поліклініках, пошук існуючих і неіснуючих хвороб, щоб не пропустити що-небудь важливе. Таким є старт у доросле життя більшості людей. Однак фактично з моменту появи на світ людину вчать вболівати, але ніхто не вчить її бути здоровою.

Всі знають, що зміцнення здоров’я людини знаходиться в руках самої людини. Багато хто добре підкований теоретично, але на практиці даленко не всі правильно піклуються про себе. Сьогодні людині пропонується безліч способів ведення правильного способу життя і зміцнення здоров’я. Але реально виявляється, що більшості людей дуже не просто дотримуватися цих рекомендацій.

Насправді, якщо правильно визначити фактори зміцнення здоров’я людини і дотримуватися простих правил, можна легко позбутися  багатьох хвороб і вести активний спосіб життя до глибокої старості.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com