Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Всесвітній день навколишнього середовища — найвідоміший день для проведення природоохоронних заходів. Починаючи з 1974 року, він щорічно відзначається 5 червня, залучаючи і об’єднуючи зусилля урядів, бізнесу, знаменитостей і пересічних громадян для вирішення нагальних екологічних питань. Цей день призначений резолюцією, що стосується проблем навколишнього середовища, прийнятої в 1972 році на Стокгольмській конференції. Основною метою цього свята є прагнення розбудити в людях бажання піклуватися про навколишнє середовище.

Проблеми екології — наші спільні проблеми. Заперечувати не завжди дбайливе ставлення до природи з боку людини просто не розумно. Питання екологічних проблем і негативного ефекту від деякої діяльності людини на стан нашого довкілля давно вийшли на міжнародну арену.

 Екологія фокусується на життєвих процесах і адаптації, енергії в живих спільнотах, кінцевому зростанні і розвитку цілих екосистем, а також на те, як біорізноманіття проявляється в навколишньому середовищі. Біорізноманіття забезпечує необхідні умови для підтримки життя на Землі і розвитку людства.

Важко визначити, коли саме стартувало вивчення екології. Окремі дисципліни біології та наук про Землю відносяться до стародавніх цивілізацій. Цим займалися греки, єгиптяни і римляни. Наприклад, Гіппократ і Аристотель були серед перших зареєстрованих вчених, які записували свої спостереження про те, що зараз можна вважати екологією. Геродот записав спостереження за такими темами, як рівновага і регулювання в природі, про те, що ми знаємо як екосистеми. Він ставив це на передній план ранніх екологічних досліджень.

Деякі з найбільш важливих понять екології з’явилися приблизно в 1700-х роках, коли вчені стали розуміти такі поняття, як харчові ланцюги, управління населенням і спадковість. Пізніше дослідники стали спостерігати і теоретизувати вплив планети на живі організми з такими концепціями, як адаптація та еволюція.

Сам термін «екологія» був вперше введений Ернстом Геккелем в 1866 році.

Батьком екології називають німецького дослідника барона Олександра фон Гумбольдта. Він першим спробував встановити закони взаємодії в навколишньому середовищі.

Першим українським екологом є Володимир Вернадський. Його колосальний внесок в науку просто неоціненний. Він створив вчення про біосферу — зв’язок всіх екосистем воєдино.

Офіційні заходи на честь Всесвітнього дня навколишнього середовища проводяться щорічно в різних країнах. У 2020 році приймаюча сторона — Колумбія в партнерстві з Німеччиною. Тема дня присвячена збереженню біорізноманіття та вимагає невідкладних дій в його захист.

Недавні події, починаючи з лісових пожеж в Бразилії, Сполучених Штатах Америки та Австралії і закінчуючи нашестям сарани в Східній Африці, а тепер і глобальна пандемія через вірус, демонструють взаємозалежність людини і природи, в якій вона існує. Природа посилає нам сигнал!

Ми тісно пов’язані з природою. Не піклуючись про природу, ми не дбаємо про себе. Життя в гармонії з природою можливе тільки за умови, коли ми перестанемо негативно впливати і почнемо активно відновлювати біорізноманіття в екосистемах.

Святкування Всесвітнього дня навколишнього середовища — це глобальна платформа для надихаючих і позитивних змін. Відомо, що глобальні зміни вимагають об’єднання людей з усього світу. Цей день змушує: людей подумати про їх моделі споживання; бізнес — розробляти більш екологічні моделі; фермерів і виробників —  перейти на більш стійкі моделі; уряд — посилити охорону диких природних територій; викладачів — надихати учнів жити в гармонії з Землею; молодь — жорсткіше відстоювати «зелене» майбутнє. Цей день вимагає від нас об’єднаних дій!

У цей Всесвітній день навколишнього середовища давайте подивимося, в якому стані знаходиться те, що нас оточує. Давайте подумаємо, що може зробити кожен з нас, а потім, сповнившись твердої рішучості, упевнено приступимо до виконання нашого спільного завдання — збереження всіх видів життя на Землі.

У Всесвітній день навколишнього середовища хочеться побажати всім дихати на повні груди чистим повітрям щастя, пам’ятаючи про те, що чистота і краса цього світу в наших руках. Нехай життя наповниться прозорими річками любові, нехай у ньому проливаються дощі успіху і світить яскрава веселка чудес!

 

Сьогодні цей день в онлайн форматі відзначать мільйони людей по всьому світу.                                    БУДЬТЕ НА ЗВ’ЯЗКУ!

 

ЧАС ПРИРОДИ  Відповідно до рішень, прийнятих державами-членами ООН в рамках Конвенції про біорізноманіття, ЮНЕП спільно з партнерами починають програму «Десятиліття ООН по відновленню екосистем (2021-2030)» — всесвітній проект для відновлення відносин людини з природою. Спільно зі світовими лідерами ЮНЕП працює над створенням нової і амбітної «Глобальної рамкової програми в області біорізноманіття на період після 2020 року» для реалізації «Концепції життя в гармонії з природою до 2050 року».

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com