Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Здоров’я-–-найбільший-дар-природи

Здоров’я – найбільший дар природи

Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми, з універсальною стійкістю до труднощів життя: холоду і спеки, ран і отрут, страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань. На жаль не всі однаково наділені даром здоров’я. З роками здоров’я все слабшає, а хвороб стає все більше. Кожна людина являє собою єдність двох протилежностей — здоров’я і захворювання. Абсолютно здорових людей дуже мало, більшість перебуває в так званому третьому стані – проміжному між здоров’ям та захворюванням.

Практика показала, що, незважаючи на досягнення лікувальної медицини, рівень захворюваності та пов’язані з ним економічні витрати залишаються високими. Таким чином, чисто медичні заходи не дали ефекту в досягненні загального здоров’я, оскільки медицина, маючи на меті зберегти здоров’я, фактично вирішує інше – лікування уже хворих.

Поняття «спосіб життя» є складовою частиною діалектичної взаємодії матеріальних умов, особливостей життя, поведінки людини в конкретному суспільному середовищі та суспільстві. Це певний характер життєдіяльності, який зумовлений об’єднаними процесами розвитку суспільства.

Спосіб життя – це діяльність і активність людей, пов’язаних з матеріальними і нематеріальними умовами життя, і реакція на дані умови. Ще Гіппократ говорив, що більшість захворювань залежать від дій, вчинків людини, умов її життя, природних факторів тощо. Серед найбільш дійових факторів, які безпосередньо впливають на стан здоров’я населення є: характер розподілу і використання матеріальних ресурсів сім’ї, її психологічний клімат і особливості внутрішньо сімейних відносин (між подружжям, батьками і дітьми), склад сім’ї (повна чи неповна), режим і порядок дня на роботі та вдома, рівень загальної гігієнічної культури, характер харчування, фізична активність, мотивація до збереження здоров’я, установка на довге життя та інше. Визначення безпосередніх причин несприятливої динаміки здоров’я дозволяє активно впливати на цей процес.

Такі фактори, як взаємини між подружжям, конфліктні ситуації у сім’ї тощо, впливають не лише на рішення жінок зберегти або перервати вагітність, але й наслідки родів. У неповних сім’ях (без батька) процент дітей, які мало хворіють, у 1,5-2 рази більший, ніж у повних сім’ях. У дітей і підлітків, які живуть в умовах психоемоційної напруженості сімейної атмосфери відзначається важчий перебіг хвороб. Зокрема, у них у 2,3 рази частіше зустрічається виразкова хвороба, в 1,7 рази – гастродуоденіти. Порушення режиму сну, харчування, фізичної активності різко позначаються на дітях уже в перші роки їхнього життя. Зокрема, у кожної 3-ї дитини, яка не привчена до режиму, виявляються часті гострі та хронічні захворювання.

Здоровий спосіб життя не сумісний зі шкідливими звичками. Ця несумісність визначається не лише прямим негативним впливом тютюну, алкоголю та наркотиків на організм, але й тим, що шкідливі звички перешкоджають утвердженню складових здорового способу життя – оптимальній організації відпочинку, фізичній активності тощо. В останні роки відзначається небезпечна тенденція до збільшення кількості людей, які палять, вживають алкоголь, наркотики, інші токсичні речовини. Статистика свідчить, що зараз у нашій країні серед дорослих молодих людей (до 30 років) лише 20% не вживають алкоголь. У віці після 30 років цей показник становить серед чоловіків 0,6%, серед жінок – 2,1%.

Разом з тим доведено, що чоловіки, які систематично вживають алкоголь, хворіють у 1,5-2,5 рази частіше, ніж ті, хто алкоголем не зловживає. Паління не лише негативно позначається на здоров’ї (різко підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і злоякісних новоутворень), але й суттєво зменшує бюджет сім’ї того, хто палить. Значну небезпеку для здоров’я становить так зване пасивне паління (вдихання тютюнового диму в одному приміщенні з тими, хто палить).

Ніякі зусилля суспільства, що направлені на збереження і зміцнення здоров’я населення, не дадуть результатів, якщо не буде сформоване активне ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Досягнення цієї мети неможливе без всебічного гігієнічного виховання. Гігієнічне виховання значною мірою зумовлює становлення і розвиток моральних вимог та ціннісних орієнтацій особистості.

Установка на довге здорове життя – категорія суб’єктивна, але вона може стати важливим об’єктивним фактором здоров’я. Вона мобілізує резерви здоров’я, мотивує поведінку, орієнтовану на позитивні емоції, пов’язані головним чином з працею та творчістю. Цей процес супроводжується самонавіюванням, тобто утвердженням визначеної програми поведінки. При цьому у свідомості програмується уява про настання бажаного ефекту. «Вставайте вранці з думкою про те, що ви здорові, і засинайте з тією ж думкою» — так формулює цю тезу хатха-йога.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com