Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

прозвище1

Радість буває різною. Є радість спокійна і світла, що дарує нам прозоре щастя, а є радість буйна, нестримна, переповнена задоволеннями і ейфорією. Так ось, за ці дві різні радості відповідають два різних гормони. Нестримна радість і ейфорія — це гормон дофамін. Радість світла і спокійна — це гормон серотонін.

Точніше, серотонін — це не гормон, а нейромедіатор головного мозку, тобто речовина, яка передає імпульси мозку між нервовими клітинами. У гормон ж він перетворюється, тільки коли потрапляє в кров.

Де міститься серотонін?

Серотонін присутній у багатьох внутрішніх органах (кишечнику, м’язах, серцево-судинній системі і т.д.), але величезна його частина міститься саме в мозку, звідки він впливає на роботу клітин і передає інформацію з однієї частини мозку в іншу. Серотонін регулює роботу клітин, які відповідають за настрій людини, пам’ять, соціальну поведінку, інтимне бажання, працездатність, концентрацію уваги і т.д.

Якщо в мозку нестача серотоніну, симптоми цього — поганий настрій, підвищена тривожність, занепад сил, неуважність, відсутність інтересу до протилежної статі, депресія, в тому числі в самих серйозних формах. Нестача серотоніна відчутна і в тих випадках, коли ми не можемо викинути предмет обожнювання зі своєї голови, або, як варіант, не можемо позбутися нав’язливих або лякають думок.

Психологам дуже корисно знати, що не всі психологічні проблеми вирішуються розмовами, іноді потрібно клієнтові поправити його внутрішню хімію …

Дійсно, якщо людині підвищити рівень серотоніну, то у нього зникає депресія, вона перестає зациклюватися на неприємних переживаннях, і на місце проблем швидко приходять гарний настрій, радість життя, прилив сил і бадьорості, активність, потяг до протилежної статі. Таким чином, можна сказати, що серотонін — антидепресант, що проганяє депресію і робить життя людини радісним і щасливим.

Як підвищити у себе рівень серотоніну?

Найпростіше і доступне — бути частіше на світлі, під яскравими променями сонця, або хоча б вдома влаштувати краще освітлення. Якщо декілька додаткових яскравих ліхтарів приберуть від вас депресивні думки — напевно, вони того варті.

Другий, більш дешевий засіб — це почати стежити за своєю поставою. Зігнута спина і сутулість викликають зниження рівня серотоніну і практично автоматично призводять до появи у когось почуття сорому, у когось — почуття провини. А ось пряма постава викликає підвищення рівня серотоніну, підвищує самооцінку і настрій.

Третій засіб для підвищення рівня серотоніну — це ті продукти, які будуть виробляти вам серотонін. Цікаво та факт, що серотонін в продуктах відсутній. У продуктах міститься амінокислота триптофан, з якої в організмі виробляється серотонін.

Рекордсменом за змістом триптофану є твердий сир. Трохи менше триптофану міститься в плавленому сирі. Далі йдуть — нежирне м’ясо, курячі яйця, сочевиця. Також велика кількість триптофану міститься в грибах гливи (вішенках), квасолі, сирі, пшоні і гречці.

Також, якщо в організмі низький рівень серотоніну,  необхідні вітаміни групи В. Вони містяться в печінці, гречці, вівсянці, салатних листках і квасолі.

Також потрібні продукти, що містять магній (він теж сприяє виробленню серотоніну). Це рис, чорнослив, курага, висівки, морська капуста.

Щоб підняти рівень серотоніну, треба їсти банани, диню, фініки, гарбуз, апельсини.

Крім правильного харчування, існують і інші джерела серотоніну. Підвищити серотонін допомагає фізична активність. Приділяйте хоча б 20 хвилин в день для вправ або занять будь-яким видом спорту (біг, плавання, танці і т.д.), і незабаром ви піднімете собі настрій і відчуєте себе набагато краще. Якщо не можете займатися спортом — хоча б ходіть пішки.

Фізичну активність доповнюйте хорошим сном: для вироблення серотоніну необхідно висипатися. Свіже повітря і сонце так само допоможуть підвищити рівень серотоніну.

Більше спілкуйтеся з друзями та приємними вам людьми, займайтеся улюбленою справою або хобі, слухайте улюблену музику, доставляйте собі більше приємних хвилин — це безперечно допоможе.

Важливо!

Причинно-наслідковий зв’язок між кількістю серотоніну в організмі і настроєм «двосторонній»: якщо зростає рівень цієї речовини, створюється гарний настрій, якщо з’являється гарний настрій — починає вироблятися серотонін.

 


Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com