Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

 

 З метою обміну досвідом та отримання нових знань, пов’язаних із реалізацією соціальної політики, забезпечення соціального партнерства органів влади, громадських організацій та наукової спільноти, розвитку волонтерського руху, з 20 по 25 травня 2017 року, лідери громадської організації «Валеологічний центр «Атланта», разом з лідерами громадських організацій — партнерів міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа м.Харкова», здійснили ознайомчо-презентаційний візит на Поділля.

Цікаві, змістовні зустрічі та круглі столи з представниками органів місцевого самоврядування, соціальних закладів та громадських організацій міст Тернополя, Хмельницького та Вінниці, наповнені теплом, завершилися повним взаєморозумінням і започаткували новий етап взаємовідносин – етап дружби та ділового партнерства.

Даний проект дуже актуальний і важливий не тільки для кожного його учасника, а і для кожного українця. В такий непростий для нашої країни час, проект дає можливість знайти спільну мову, спільну мету, порозумітися усім українцям, які проживають в різних куточках нашої рідної землі, і, об’єднавши спільно зусилля, будувати сильну, незалежну, могутню країну — нашу чарівну Україну.

 

Самі яскраві спогади та враженнями від відвідування цих чудових міст Поділля виглядають, напевне, так:

Тернопіль 1

   Тернопіль

Затишне місто на річці Серет. До 1934 року називалося Тарнополь — на честь його засновника, великого коронного гетьмана Яна Тарновського. У староруські часи на місці сучасного Тернополя знаходилося укріплене поселення Сопільче (Топільче), знищене ордою Хана Батия в 1241 р. На сьогоднішній день Тернопіль — одне з найкрасивіших міст України з населенням 235 тис. жителів.

Тут є свій колорит і місцевий драйв…

Величний Тернопільський замок 16 століття, Домініканський костел 18 століття з двома вежами і Воздвиженською церквою з красивою дзвіницею, мальовниче озеро  в центрі міста — «Тернопільський став» і безліч мальовничих алей. Чудові види, відчуття єднання з природою.

Тернопільське озеро — велика штучна водойма в Тернополі, створена на місці боліт на річці Серет. Озеру приблизно стільки ж років, як і самому Тернополю. На озері курсують 2 пасажирських теплоходи, які катають жителів міста і туристів.

Воздвиженська (Надставна) церква — самий древній храм Тернополя. Побудована засновником міста на місці староруського храму часів короля Данила Галицького. Церква розташовувалася поряд із західними (Львівськими) воротами Тернополя над ставом, за що і отримала другу назву — «Надставна» або «Церква над ставом».

Такий — собі кавер на знамениту туристичну родзинку Парижу —  Єлисейських полів придумали тернопільські тинейджери. Тернопільські «Єліся» розташовані поруч сходів — фонтана, за спиною готелю «Тернопіль». Два пагорби — «поверхи», як їх називають місцеві тусовщики і нижня алея парку Шевченка, що біля набережної парку — це і є заповітний клаптик Парижу.

Парк «Національного відродження», створений методом народної будови, відрізняється з поміж інших мальовничим природним рельєфом, чудовими краєвидами, особливим відчуттям простору і світла, яке охоплює кожного, хто зупиняється на оглядовому майданчику з боку проспекту Степана Бандери. Від нього до центру парку веде широка алея, ефектно прикрашена зеленими кулями сформованого граба.  Головним символом цього парку є величний пам’ятник радянським льотчикам — літак, що височіє на постаменті.

Та головною родзинкою міста є люди — привітні, ввічливі, гостинні.

 

Хмельницький 1          

   Хмельницький

Важливий промисловий і культурний центр Поділля з населенням понад 260 тис. осіб. Місто розташоване на берегах Південного Бугу — другої за величиною ріки краю, що впадає в Чорне море.

 

Хмельницький має майже 600-річну історію і веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів. Дата заснування міста не відома, а от що стосується першої згадки, то достовірно можна стверджувати про існування Плоскирова уже у першій половині 15 століття.

Територія, на якій розташований Хмельницький, була заселена ще в давні часи. Дослідження виявили в околицях міста чимало археологічних пам’яток. До наших днів збереглися кургани, які датуються археологами 7-3 ст. до. н. е. (скіфський час).

Місто Хмельницький відоме на всю Україну як місто торгівлі. Справа в тому, що саме тут розташований один з найбільших ринків Європи -Хмельницький речовий ринок. Сюди приїздять люди не тільки зі всієї України, а і з Польщі, Білорусі, Молдови та інших найближчих країн-сусідів. Ринок відомий великими розмірами та низькими цінами.

Хмельницькому притаманне чітке планування. І хоча традиційно в літературі архітектуру міста особливо не відзначають, у Хмельницькому є достатньо старі і цікаві забудови — перш за все в історичному центрі, зокрема, на вулиці Проскурівській. Тут варто приділити увагу будівлі Лялькового театру, будівлі кінотеатру «Планета», будинкам міської та обласної ради, обласному військкомату, будинку урочистих подій, а також будівлі «Укртелекому» на вулиці Театральній.

Будинки Хмельницького (Проскурова) 19 — поч. 20 століть — переважно взірці так званого цегляного стилю, у житловій забудові Проскурова є й адаптації столичних архітектурних стилів, зокрема модерну, а культовим спорудам Проскурова притаманні риси поширеного в Російській імперії провінційного класицизму.

Повна перебудова міста була розпочата у 19 столітті, після великої пожежі, яка сталася у 1822-му. Генеральний план перебудови був розроблений подільським губернським землеміром В. Рудлицьким та архітектором Вільямсом Гесте.

Важкі часи Хмельницький пережив і у 20 столітті — знищено десятки пам’яток архітектури минулого.

Сучасний Хмельницький має дуже оригінальні скульптури та монументи, що виконані батьком та сином Миколою і Богданом Мазурами, заслуженими скульпторами України.  У місті встановлено понад 2 десятки пам’ятників, меморіалів та пам’ятних знаків.

Хмельницький не має великих парків, зате тут доволі багато невеликих парків і скверів. Особливість міста — доглянутість скверів і наявність в них об’єктів дозвілля.

Родзинками міста є:

Острів любові — острів і водночас парк. Він знаходиться на р. Південний Буг. Потрапити на острів можна влітку за допомогою човна чи катамарана, а взимку — по кризі.

Алея закоханих — невеликий сквер з чудернацькими лавочками, на яких розміщені романтичні експонати та надписи. Це  одне з найулюбленіших місць молоді, яке знаходиться на вул. Гагаріна (раніше Старобульварна), біля міського РАЦСу.

Вулиці Хмельницького — не лише транспортні шляхи, що з’єднують воєдино чвертьмільйонне місто, це, насамперед, історія міста, історія держав, суспільних систем, режимів, які довелося йому пережити, і що знайшло своє відображення в назвах вулиць. На карті Хмельницького зафіксовано більше 500 вулиць, провулків, проїздів та майданів.

 

Хмельниччина — надзвичайно цікавий край, який завжди гостинно зустрічає усіх, хто до неї приїздить.

На Хмельниччині розташовано, чи не найбільше в Україні пам’яток національного культурного надбання і є усі види туризму: молодіжного, дитячого, сімейного, зеленого, культурно-пізнавального і, навіть екстремального. Хмельниччину назвають — КРАЙ ЗДІЙСНЕННЯ БАЖАНЬ. Для того, щоб краще ознайомитися з її героїчною історією, помилуватися чарівною природою, осягнути оком безмежні простори подільських ланів, умитися водою кришталевих ставків і голубих річок, найкраще помандрувати по Хмельниччині.

 

Вінниця 1

   Вінниця

Друге за величиною місто Центрального району, його населення складає 390 тис. жителів. Місто має красиву архітектуру, пам’ятки, аналогів яким немає у всій Україні. У Вінниці є місця, які обов’язково потрібно побачити. І це не просто місця, це місця, які роблять Вінницю особливим містом.

Серед головних пам’яток міста слід відзначити як мінімум три унікальних пам’ятки, аналогів яким в інших містах України немає: колишня ставка Гітлера; музей-садиба М.І. Пирогова; світломузичний фонтан Рошен.

Фонтан та набережна Рошен — єдиний в Україні і найбільший у світі річковий світломузичний фонтан на відкритих водоймищах. Фонтан розташований в руслі річки Південний Буг і має довжину 140 метрів та висоту струменя до 60 м.

Світломузичне шоу фонтанів у Вінниці стало туристичною візитівкою міста. Це місце, де ввечері можна відпочити, спостерігаючи барвисте світломузичне шоу на воді.

Унікальність фонтану Рошен у тому, що він не стаціонарний, а плаваючий, для збереження взимку затоплюється, перебуваючи в холодні дні під льодом. Він найбільший в Європі серед подібних!

Національний музей-садиба М.І. Пирогова відкритий на території садиби Вишня, де останні 20 років жив і працював видатний хірург, анатом, вчений і педагог Микола Іванович Пирогов, якого вважають засновником військово-польової хірургії, а також Товариства Червоного Хреста.

Музей-садибу М.І. Пирогова відносять до найважливіших об’єктів культурної спадщини України!

На території музею знаходяться:

будинок, в якому жив геніальний хірург М. І. Пирогов, де все говорить про життя і діяльність всесвітньо відомого лікаря;

музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної;

 церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого М.І.Пирогова;
  меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

Окремо хочеться відзначити вінницький трамвай.

Вінницький громадський транспорт тепер дивує гостей міста не тільки своєю красою, зручністю та безкоштовним Wi-Fi. Проект «Історична зупинка» — це, фактично, екскурсія містом на… трамваї. Туристи, які їдуть маршрутом №4 (Залізничний вокзал — Барське шосе), мають змогу почути чимало цікавих та маловідомих фактів про Вінницю. А ще можна прокататись з вітерцем на нових сучасних трамваях.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com