Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

ukrШановні співвітчизники! Хочу порушити питання, яке, на мій погляд, є дуже важливим для нашої Держави, адже воно стосується її символів. Мова піде про Герб, Прапор та Гімн України.

Стосовно Герба, на якому зображений тризуб жовтого кольору на синьому фоні питань немає, окрім того, що це малий Герб України, а великого просто не існує. Чому в нашій Державі відсутній один із її символів? Коли у системі немає якогось, навіть самого малого, елемента, вона не може працювати ефективно і на повну потужність. Може тому, що такий стан речей до вподоби тим, хто не хоче бачити Україну сильною та квітучою?

Далі. Кого не запитаю: «Якого кольору прапор України?», практично усі відповідають: «Жовто-блакитний», бо інтуїтивно відчувають, що правильно саме так. А насправді він у нас блакитно-жовтий, саме так за геральдикою визначаються кольори прапорів — зверху вниз. Так сталося, що у 1918 році прапор перевернули. Причетним до цього був гетьман Скоропадський, котрий, до речі, після цього і сам скоро впав. Жовто-блакитним прапор України був у запорізького козацтва у VIII сторіччі, коли слава цього самого козацтва була підтверджена його ж справами.

Тепер пропоную проаналізувати, що ми озвучуємо, коли співаємо Гімн України. Чи замислювалися ви над тим, чим взагалі є для нас слово, і наскільки важливим воно може бути? Адже слова це не стільки складені у певному порядку літери, скільки описані цими літерами образи. Почувши слово «птах», майже ніхто не уявляє собі літери «П», «Т», «А», «Х». Ми розуміємо, що йдеться про створіння вкрите пір’ям, із крилами та дзьобом, яке може літати. Тобто, слово створює у нашій свідомості образ, який найбільше асоціюється із озвученим словом. Тож, вимовляючи будь яке слово, ми створюємо у свідомості тих, хто його чує відповідний образ, або цілу низку образів. Скептики можуть сказати, що ці образи не матеріальні, бо існують тільки в уяві і не можуть впливати на наше життя, адже  ніхто крім самої людини  їх не може побачити. Але ж художник, який переносить свої видіння на полотно, він же робить їх матеріальними і видимими для інших. Прикладом, також, можуть бути фантастичні кінострічки, в яких зображено те, чому немає відповідних моделей на Землі. Самі образи, у свою чергу, породжують ті, чи інші емоції. Звичайно, є речі, які нам подобаються і викликають радість, і такі, що не подобаються і викликають різні негативні емоції. Чи багато людей радіє  почувши слова страх, біль, страждання, війна? Мабуть ні, адже у переважної більшості вони викликають неприємні асоціації, і аж ні як не радість. А чим взагалі є пісня? Це слова посилені звучанням мелодії, вібраціями музики. Деякі слова самі по собі можуть викликати сльози, інші слова викликають радість і змушують людину сміятись, а якщо слова гарно сплетені рифмою та покладені на співзвучну музику, то сила їх впливу на свідомість людини підвищується у рази. В одній книзі, мудра людина каже: «Кожну свою справу починайте в радості, і вона буде успішною, у той же час, будь-що розпочате у смутку, приречене на невдачу». І я згоден із цією тезою, адже людина, що страждає, наповнює своїм смутком все, що вона робить. А той хто діє у піднесеному, радісному стані, зазвичай ділиться ним із тими, хто буде користуватися плодами його праці. Недарма в народі кажуть, що жінка має готувати їжу у гарному гуморі, і тоді страви завжди виходитимуть смачними. І це можна сказати про будь яку справу.

Насьогодні наш гімн у своїй основі має вірш Павла Чубинського, який був написаний близько 150 років тому, у зовсім інших умовах, із зовсім іншими настроями. Особисто у мене, він викликає у більшій мірі смуток з приводу тяжкого минулого нашого народу, аніж віру у його світле теперішнє та майбутнє.

Виходячи із викладеного вище, пропоную поміркувати, про те, що ми співмаємо, виконуючи гімн України. Хочу розібрати тільки ті його частини, які на мій погляд мають неоднозначне змістове наповнення.

Гімн розпочинається зі слів: «Ще не вмерла України, ні слава, ні воля,». Насьогодні психологами доведено, що частка «НЕ» перед дієсловами програмує підсвідомість людини на протилежне. Наприклад: коли ми чуємо фразу «не бійся», наша підсвідомість фіксує повідомлення «бійся», і починає впливати на нашу реакцію. Пропоную прийняти це до уваги.

Далі, слова «Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду.», свідчать про готовність людей, що прагнуть свободи зробити заради неї все, навіть віддати життя, доводячи свою хоробрість та відданість справі. Але ж це свобода після смерті! Так, іноді іншого шляху немає, і ми бачили як почали розвиватися події в країні після жорстокого розстрілу мітингувальників на Майдані. За декілька днів розв’язалося питання, якому протягом декількох місяців не було рішення. То може далі спробуємо обходитися без людських жертв, і станемо визначати своє майбутнє мирним шляхом?

Та ми продовжуємо співати : «Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому». Повторю питання: «Може, все ж таки краще мирним шляхом, без кривавих боїв, і станемо самі панувати у ріднім краї, замість того, щоб не давати цього робити нікому, у тому числи і собі? ».

Останній куплет звучить більш оптимістично, але…: «А завзяття, праця щира свого ще докаже, Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже, За Карпати відоб’ється, згомонить степами, України слава стане поміж ворогами». У зв’язку із останніми словами куплету хочу поставити питання: «А хіба гарно жити поміж ворогами, навіть у славі, чи може краще мати поруч добрих сусідів?».

Хтось може сказати, що я чіпляюся до слів. Але, можливо, таке прискіпливе ставлення до того що і як  ми говоримо і справді важливе? Хочу навести цитату із книги К.Є. Антарової «Два житті»: «…надо очень думать о каждом слове, которое мы говорим. Нет таких слов, которые может безнаказанно выбрасывать в мир человек. Вся жизнь — вечное движение, и это движение творят мысли человека. Слово — не простое сочетание букв. Оно всегда передает действие силы в человеке. Даже если он не знает ничего о тех силах, что носит в себе, и не думает, какие вулканы страстей и зла можно соткать и пробудить неосторожно брошенным словом…».

Нажаль, ми дуже мало знаємо про вплив символів на наше життя, Але ж, якщо ми чогось не знаємо, то це зовсім не означає, що цього впливу немає. То може ми тому так і живемо, що у нас один із символів Держави до гори дригом, другого не існує, а у третьому аж нічого не сказано про мир, спокій та щастя?

І останнє, при обговоренні суспільних питань багато людей знають яких помилок припустилися ті, хто щось робив, та зовсім небагато людей готові приймати на себе відповідальність за суспільно значущі дії. На питання «Що робити?» багато хто із тих, хто щось критикує, кажуть: «Я не знаю що робити, адже я не фахівець, знаю, що так як зараз погано, хай ті хто повинен за це відповідати і зроблять все добре». Щоб після ознайомлення із цим матеріалом у читачів не виникло бажання поставити мені питання «Що робити?», пропоную вірш, текст якого можна покласти на музику Михайла Вербицького, під яку виконується  гімн України нині.

Гімн Україні.

Славим, неньку Україну по усьому світі!
Хай щасливими назавжди будуть її діти!

Сонце з неба хай осяє лани золотії,
І душа твого народу шир свою розкриє.
Разом браття всі негоди легко ми здолаєм.
Залунає пісня волі з краю і до краю.

Слався, слався Україно по усьому світі!
Щоб щасливими назавжди стали твої діти!

Будьмо завжди пам’ятати про скрутні години,
Коли голови поклали кращі твої сини.
Тож єднаємося браття у честі і правді,
Щоб ніколи не пролилось крові ані краплі!

Слався, слався Україно по усьому світі!
Хай щасливими назавжди будуть твої діти!

Так нехай країна мирна процвітає вічно!
Бо широкий шлях до волі кожному відкрито!
Всі ми рівні, чесні люди, добра вдача з нами,
Сотворімо свою долю власними руками.

Слався, слався Україно по усьому світі!
Хай щасливими назавжди стануть твої діти!


Есть и русскоязычный вариант, для тех, кто плохо говорит на украинском языке или просто может говорить только на русском.

Гимн Украине.

Славим, земли Украины во всём белом свете!
Пусть счастливыми вовеки будут её дети!

Солнце с неба пусть осветит нивы золотые,
И душа её народа ширь свою раскроет.
Вместе братья все невзгоды просто одолеем,
Зазвучит свободы песня всех других сильнее.

Славься, славься Украина во всём белом свете!
Пусть счастливыми вовеки будут твои дети!

Будем други вечно помнить трудных дней картины,
Когда в битве мы теряли наших побратимов.
Так давайте жизнь построим по чести, по правде,
Чтобы крови не пролилось никогда ни капли!

Славься, славься Украина во всём белом свете!
Пусть счастливыми вовеки будут твои дети!

Пусть же вечно процветает в мире край любимый!
Потому что путь счастливый мы себе открыли!
Все мы близкие по духу и удача с нами,
И судьбу свою отныне выбираем сами.

Славься, славься Украина во всём белом свете!
Пусть счастливыми вовеки станут твои дети!


Це лише один із можливих варіантів, але він вже є.

Можна перевести Гімн на багато інших мов, це не є таким важливим, якою мовою його співати. Головне це зміст — те, до чого закликає Гімн Україну та українців, і якщо у ньому йдеться про світле і щасливе теперішнє та майбутнє нашого народу, то нехай про це співають своїми мовами хоч аборигени Австралії, хоч індіанці Південної Америки, їхні добрі побажання нами будуть почуті та допоможуть нам будувати вільне і справедливе суспільство у нашій Державі. Слава Україні!

 

Дякую всім, хто поділиться своїми думками з цього приводу.

Олексій Ткачов.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com