Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Подорож по Чернігівщині відкрила для нас «Землю трьох епох» з її багатовіковою історією, багатогранними легендами, дивовижною природою і дала можливість відчути її унікальну ауру.

Мегатур, в якому перед нами постали палаци і парки, храми і монастирі, печери і усипальниці, фортеці та замки стародавньої Чернігівської землі!

Кожна місцина – Ніжин – Крути – Батурин – Глухів — Новгород-Сіверський – Мезин — Чернігів – Седнев – Любеч — Блакитні озера — Качанівка — Тростянець — це ланцюжок із подиву, захвату, заглиблення, здивування, наповненості та натхнення,

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»

Музей розкриває героїчну подію української військової історії — бій під Крутами, який відбувся у січні  1918 року та його значення для подальшого розвитку національно-визвольної боротьби в Україні і виховання українських патріотів.

Батурин — місто козацької слави Батурин був столицею для п’яти гетьманів, з ним пов’язані імена Мазепи, Орлика, Розумовського та інших. Батурин — це символ боротьби, місто, яке було повністю знищеним і відновленим стараннями знаменитих гетьманів і нинішніх президентів.Ми заглибилися в історію Батурина від періоду мамонтів до сьогоднішнього дня, відвідали унікальну цитадель козацької епохи, пройшлися палацом гетьмана Кирила Розумовського і оглянули найстаріший будинок Лівобережжя — будинок Генерального суду.Батурин не залишив нас байдужими!

Глухів — столиця Гетьманщини на Сіверщині  Глухів був маленьким містечком в глушині Чернігівського князівства. Ця гетьманська столиця і центр сім’ї цукрозаводчиків Терещенків зберегла пам’ятники історії і архітектури XVII-XX століть: Київські ворота, Соборну площу, церкву Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків, Спасо-Преображенську церкву, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф.Терещенка, садибу Неплюєвих, повітове земство і міську думу.

Новгород-Сіверський — стольний град Новгород-Сіверського князівства  Цей регіон Сіверщини зберіг один з найдавніших на Русі монастирів Спасо-Преображенський, зі стін якого відкриваються чудові Деснянські пейзажі, Успенський собор (кін. XVII — поч. XVIII ст.), дерев’яну Микільську церкву (XVIII ст.), Тріумфальну арку і торгові ряди ХІХ століття.

Мезинський національний природний парк   Дивовижні пейзажі цього парку туристи частенько порівнюють з Прикарпаттям або називають «Мезинською Швейцарією», а найдавніша історія знаходиться буквально під ногами.Піша прогулянка по екологічній стежці «Край, де ходили мамонти» уздовж берега красуні Десни з підйомом на видові майданчики, звідки відкриваються дивовижні природні панорами, а біла глина законсервувала залишки флори і фауни цивілізацій протягом 20 тис. років! Захоплююче катання-переправа на поромі ХІХ століття через р. Десна!Село Рихли відоме своєю неперевершеною природою. Оглядова пішохідна екскурсія з відвідуванням території Рихлівського Свято-Миколаївського монастиря, заснованого в 1666 році. Зупинка у 800-річного дуба і унікального дуба з величезним дуплом. Відвідування печер монахів, прогулянка ялиновою та каштановою алеями та відпочинок біля озера викликали у нас незабутні відчуття.

Чернігів — князівський град  Минуле і сьогодення — різноманітність архітектури та природи міста — і все це в супроводі цікавих історій з життя Чернігова.Знайомство з Черніговом почалося з пішохідної прогулянки по території стародавнього Дитинця, який місцеві називають просто ВАЛ, Це серце Чернігова, найстаріша його частина, де в ХІ — ХІІІ ст. був князівський град. Тут зберігся найдавніший собор Чернігова, а можливо і України — Спасо-Преображенський (XI ст.), споруджений за зразком візантійских храмів, ровесник головного собору древньої Русі — Софії Київської.. Поруч з ним знаходиться Борисоглібський собор (XII ст..), будівля Чернігівського Колегіуму (1700 р.), Будинок Лизогуба (ХVІІ ст.), далі Будинок Мазепи (ХVII ст.), Катерининська церква (XVIII ст.) і знамениті чернігівські гармати.Ми дізналися чому головна площа Чернігова називається Червоною і коли стала центральною. Ми почули версії про вік Чернігова, легенди і факти, пов’язані з його заснуванням і назвою. Прогулюючись по древньому чернігівському Предграддю, де в давнину знаходився ринок і зберігся шедевр чернігівської архітектурної школи — П’ятницька церква (кін. XII ст.). ми доторкнулися до «каменю бажань» і побачили сквер Богдана Хмельницького.

Далі була автомобільна екскурсія з відвідуванням монастирських комплексів на Болдиних горах, оглядом кургану «Чорна могила» (Х ст.) і розповіддю про його загадки і легенди. Ми відвідали таємничі Антонієві печери — храмовий комплекс з підземними церквами, келіями та галереями, започаткований в 11 столітті  ченцем Антонієм — фундатором славнозвісної Києво-Печерської лаври, побачили величний Троїцький собор (кін. XVII ст.), де покояться мощі відомих чернігівських святих: Феодосія Углицького, Лаврентія Чернігівського та Філарета Гумілевського, побували в самому древньому монастирі Чернігова Єлець-Успенському (XI-XIXст.). Прогулюючись уздовж знаменитої алеї з гарматами, ми милувалися панорамою р.Десна та Болдиних гір.

Седнев  Чернігівщина в мініатюрі  Дивовижний куточок Чернігівщини — Седнев, він поєднує в собі все, чим відома Чернігівщина. З першого погляду — це лише невелике селище, поруч з Черніговом. Але, придивившись, розумієш — це справжня «Чернігівщина в мініатюрі». Тут поєднуються стародавня історія та козацький період, прекрасні природні пейзажі і садиба з парком, пам’ятники кам’яного і дерев’яного зодчества. Тут же протікає одна з найчистіших річок Європи — Снов. Не дарма це місце полюбили художники!

Ми відвідали унікальну дерев’яну Георгіївську церкву (початок 18 ст.), Відому по зйомках фільму «Вій», побачили найстаріші будівлі Седнева, побудовані в кінці 17 століття — кам’яницю Лизогуба і Воскресенську церкву. Прогулялися по парку в садибі Лизогубів, побачили збережену 600-річну липу Тараса Шевченка і, стоячи біля альтанки Леоніда Глібова, в якій поет писав свою знамениту «Журбу», — милувалися краєвидами. На майданчику біля кам’яниці слухали місцеві легенди і перекази відомих людей, які жили або бували в Седневі.

А далі — незабутні враження від перебування на одній з найбільш екологічно чистих річок Європи. Це прогулянка річковим трамвайчиком по дивно красивій річці Снов. Мальовничі пейзажі, спів птахів, спокійна річка — це саме те, що необхідно для відпочинку після міського шуму. Тут, за кожним вигином ріки, відкривається новий пейзаж, навколо хлюпочеться риба і цвіте латаття. Відчуття спокою й умиротворення. Під час прогулянки ми купалися в річці (для цього ми прихопили з собою пляжні приналежності).

Любеч — Блакитні озера  Відвідування найвідоміших місць Ріпкинського району — це прекрасна можливість дізнатися історію Любеча, побачити приголомшливі дніпровські пейзажі і відпочити на Блакитних озерах.У древньому Любечі, а йому вже понад 1100 років, ми оглянули Преображенську церкву XIX ст., Побували на Замковій горі, з якої відкриваються чудові краєвиди. Побували в кам’яниці Полуботка (поч. XVIII ст.) — на місці, яке називається Монастирище.А далі — релакс — відпочинок серед соснового лісу на одному з 3-х озер з кришталево чистою водою — «Чернігівських Мальдивах»!

Дворянські гнізда — і це теж Чернігівщина!

Качанівка  У Качанівці знаходиться єдиний в Україні палацово-парковий комплекс, що зберігся у всьому своєму обсязі. Качанівка відігравала виключну роль у житті творчої інтелігенції XIX ст. Палац пам’ятає письменників Миколу Гоголя, Пантелеймона Куліша, Марка Вовчка. Там бували вчені Костомаров, Максимович, Яворницький, художники Ге, Добужинський, Петров-Водкін, Врубель, брати Маковські. Качанівський парк, виплеканий трьома поколіннями Тарновських, є одним з найбільших пейзажних садів в Україні і Європі.

Тростянецький дендропарк  Не менш грандіозним є Тростянецький дендропарк — спадщина Івана Михайловича Скоропадського (1804-1887рр.), який задумав створити величезний регулярний парк — не гірше ніж Петергофський під Петербургом. Приваблює оригінальна особливість композиційної побудови Тростянецького парку: зовні це просто лісовий масив на тлі монотонної долини, а в центрі — «гірська» країна з великими пагорбами та озерами. На жаль, архітектурні споруди майже не збереглися, а ось сам парк — справжній музей природи, високохудожній зразок паркового будівництва.

Ніжин — форпост Київської Русі   Чарівний Ніжин — справжня перлина України. Один з колишніх форпостів Київської Русі, колишнє місто ярмарків, колишнє полкове козацьке місто. Ніжин — це також колишня «грецька столиця» України, де збереглися храми і будинки, пов’язані з життям грецької громади.Це одне з небагатьох міст України, в якому майже повністю збереглася комплексна забудова центральної частини XVIII-XIX століть, в тому числі і 12 церков. Тут же зберігся єдиний в Україні комплекс будівель поштової станції XVIII-XIX ст., в якій зараз розміщується музей «Поштова станція».  Родзинкою Ніжина є університет XIX ст., — по своїй загальній композиції і за характером деталей — це зразок класичної архітектури. А ще Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя широко відомий тим, що в ньому з 1821 по 1828 роки навчався М. В. Гоголь. Ніжин — це місто, чиє ім’я, завдяки одному заморському овочу (огірочку), прогриміло далеко за межами Чернігівщини. Місто, славне подвигами своїх синів і красою своїх вулиць. Місто, де народжувалися, жили і творили видатні вчені, артисти, письменники і режисери. Місто, що стало центром вищої освіти майже всієї Лівобережної України. Місто, переповнене витонченими храмами, старовинними будівлями, бронзовими пам’ятниками і цікавими музеями.

Багата на вікові події історія Чернігово-Сіверщини, де «поховані секрети Старої України», повсякчас приваблювала учених і аматорів старовини.

Чернігівщина має багату історію, насичену яскравими подіями, що знайшли відображення у численних пам’ятках багатьох епох — на сьогодні їх налічується понад 700.

Пам’ятки часів Київської Русі городища, поселення, курганні могильники та окремі кургани виявлено й досліджено у багатьох населених пунктах.

Літописний Сновськ (Седнев) був значним центром Київської Русі,

Чернігівщина — справжня історична скарбниця України. Недарма Михайло Грушевський називав Чернігів «українською Равенно». Саме на Сіверщині збереглася третина усіх вітчизняних пам’яток домонгольського періоду.

Чернігівщина — земля легенд і цікавої, багатої подіями історії, земля  рукотворних чудес.

Сьогодні Чернігівщина є однією з небагатьох областей, де зосереджений значний туристичний та рекреаційний потенціал. Майже кожний десятий заповідний об’єкт України знаходиться у цьому чудовому поліському краї.

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com