Общественная организация
«ВАЛЕОЛОГИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «АТЛАНТА»
Валеология
Путь к твоему здоровью
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

діти передусім

Найбільше я хочу, щоб мир був на світі,
Як небо — у зорях, а сад наш — у квітах.
Найбільше я хочу, щоб сонце щоранку
Зі мною віталось, присівши на ганку.
Щоб мирне небо на усій Землі
Єднало всіх дітей по всьому світу.
І хай літають завжди журавлі,
І колоски видзвонюють налиті..

О.Кононенко

 

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято — День захисту дітей. Дитинство — це чудова пора сподівань на чудове життя та здійснення мрій.

Перше червня — святковий день для дітей. Але і для нас, дорослих, теж. Не секрет, що всі ми родом із дитинства. Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми, дорослі, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки. Але всьому свій час…

Громадська організація «Валеологічний центр «Атланта» з великим задоволенням віта є всіх із цим дитячим святом! Хай всі дні для вас, дорогі діти, дорослі, освячуються щирими усмішками і добрими справами!

Ще в 1925 році, на конференції, що проводилася в Женеві і розглядала питання дитинства у всьому світі, було прийнято рішення про заснування свята дитинства, а в 1949 році, в Парижі, був підписаний Указ про його офіційну установу.

День захисту дітей вже багато років відзначається на всій планеті. В цей день особливо гостро піднімається питання дитинства, а отже майбутнього у всесвітньому масштабі, адже і сьогодні, у ІІІ тисячолітті — сотні, тисячі дітей не мають можливості нормально жити і розвиватися, вчитися і лікуватися.

В 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла «Декларацію прав дитини». Здавалося б, для чого це дитині, від чого і від кого треба захищати малюків? Статистика стверджує, що на планеті щоденно 80 тис. дітей помирають з голоду в найбідніших країнах Азії, Африки, Латинської Америки; 40 тис. — від нестачі ліків і медичної допомоги, а в Україні щорічно збільшується кількість хлопчиків і дівчаток, що постраждали від Чорнобильської трагедії. Дітей підстерігає неписьменність, непосильна і багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом — і жорстокість батьків.

Принципи Декларації прав дитини передбачають: дитина повинна мати право на ім’я, громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення, вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ, який, до речі, в Україні набув чинності з вересня 1991 року, наголошує, що діти повинні виховуватись в дусі взаєморозуміння, дружби між народами, миру та братерства. Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов’язки людства надавати дітям все найкраще для їхнього духовного і фізичного вдосконалення, про гарантії використання їх здібностей на благо суспільства.

 

1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція — це міжнародна угода. У ній держави взяли зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян. Тому різні громадські організації багатьох держав, в тому числі і дитячі, опираючись на конвенцію ООН про права дитини,  піклуються за щасливе, достойне життя будь — якої дитини у всіх куточках Землі.

У світлого і доброго свята — Дня дітей, є власний прапор. На його зеленому полі зображено нашу земну кулю, а на ній — різнобарвні фігурки дітей, які міцно тримаються за руки. Всі знаки цього прапора є символічними. Зелене поле – символ гармонійного розвитку і родючості, земна куля – наш спільний дім, різнобарвні фігурки — наше різноманіття і неповторність, наша терпимість і людяність.

день захисту дітей

Людина — найголовніший скарб нашої планети. Кожен із нас — неповторна особистість, цілий Всесвіт, і він унікальний, тому що ніколи і ніде не може повторитися. Але пройшло не одне тисячоліття, поки людство усвідомило неповторність кожного і ухвалило закони, які оберігають людину, її життя та індивідуальність.

Та з чого все почалося?

Давним — давно, ще в стародавні часи, у людей була необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо у неї не було сильного покровителя, який бажав би допомогти їй у вирішенні суперечок. Тривалий час діяв неписаний закон: «Хто сильніший — той правий». Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний порядок і загальні норми життя для всіх громадян, у людське суспільство прийшов новий закон права. Відтепер держава ставала на захист і сильного, і слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.

Минали століття. Держави розросталися, процвітали або гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі та уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну, чи приймаючи яке — небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси і зовсім не замислювався над долею простих людей. Отже, людству потрібно було щось вирішити, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН, створена в 1945 році з метою вирішення будь — яких конфліктів та суперечок між країнами не воєнним, а мирним шляхом за столом переговорів. Одним із її засновників була і Україна.

А 1948 року держави, що увійшли до складу ООН, підписали «Загальну декларацію прав людини» — документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість  дотримуватися своєї релігії та багато іншого.

Особлива увага світової громадськості приділяється дітям слаборозвинених країн. Туди направляються добровольці з усіх куточків планети, щоб зводити школи, лікарні, організовувати навчання.

У нашій країні з кожним роком відчувається все більше піклування держави про підростаюче покоління. За останні десятиліття для дітей було зроблено багато. Для них створені численні фонди, побудовані лікарні, організовані центри розвитку дитячої творчості.

 

Але поряд з очевидними успіхами, є й жахливі трагедії, які відбулися і продовжують масово відбуватися з дітьми сьогодні. Це сотні жертв Беслана і тисячі загиблих ліванських і палестинських дітей, які стали жертвами військових дій Ізраїлю. Мільйони дітей щодня не доїдають, гинуть від хвороб, не мають можливості вчитися. Деякі діти замість того, щоб навчатися в школах, займаються на вулицях жебрацтвом. Є діти, які голодують. Є діти, які ходять в лахмітті, тому що їм нема чого надягти.

Дуже болючими для нас є події, що відбуваються зараз на сході України і не менш трагічними уже сьогодні є наслідки цього збройного конфлікту. Та найбільш вразливими і незахищеними у цьому конфлікті виявилися діти.

 

Допомогти цим нещасним дітям, або хоча б спробувати це зробити, під силу кожному з нас.

Кожен може зробити свій посильний внесок, щоб нещасних дітей стало менше. І зовсім не обов’язково для цього їхати кудись далеко, досить просто озирнутися навколо. Поруч з нами є знедолені діти, батьки яких ведуть неналежний, аморальний спосіб життя. Існують батьки, які кидають дітей або піддають їх насильству.

Кожна сім’я, вулиця, село, місто, район, область — всі потроху, як можуть, повинні докласти зусиль для розквіту нашої Батьківщини, бо її, як матір, не вибирають.

Діти — майбутнє нашої держави,  яке формується у сьогоденні.

Незабаром нашим дітям відповідати за життя нашої країни. Адже недарма говориться: «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». І вони своїми знаннями, своєю працею, мають доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, шо наші діти зроблять це гідно, і кожен з них зможе промовити: «Я — громадянин України».

Ми, дорослі, віримо, що вони знайдуть своє покликання у житі, а Батьківщина і ми, батьки, які дали їм життя, будемо пишатися своїми дітьми.

Всі дитячі свята змушують нас, дорослих, з більшою увагою поставитися до підростаючого покоління, бо якщо ми не будемо створювати дітям умови для нормального життя, ми залишимося без майбутнього.

Навіть тварини, ризикуючи життям, намагаються зберегти своїх дітей і тим самим забезпечити майбутнє роду. Так давайте ж ми всі своїми вчинками по відношенню до підростаючого покоління підтвердимо велике наше ім’я -Людина.

Життя дійсно прекрасне і треба тільки навчитися його любити і цінувати. Воно дарує нам безліч приємних днів, одним з яких є цей день.

Любіть Україну, любіть свій край, бережіть його, плекайте. Нема життя без України, бо Україна — це мати, яку не обирають, як і долю, бо Україна — це пісня, яка вічна на цій Землі!

Рассылка
Список статей
Дополнительный набор в группы

Уникальная система оздоровления – ХАДУ.

Ждем Вас в г. Харькове по адресу: Ст.м. Площадь Конституции,
ул. Пушкинская, 5
Понедельник – 17.30
Четверг – 18.00
Персональные тренировки
онлайн - тренировки

Тел. в г. Харькове:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48

Сплав на байдарках

р. Ворскла (Украина) р. Псел (Украина)

Вы можете присоединиться! Звоните прямо сейчас.

Телефоны для справок:
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com

ВНИМАНИЮ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ!

Валеологический отдых

УКРАИНА. Посещение уникальных мест в различных ее уголках

Подробная информация по условиям и организации отдыха по тел.
+38 (050) 935-49-21
+38 (098) 26-38-239
+38 (063) 115-30-48
e-mail: atlanta121212@gmail.com