«Атланта» вшановує працівників природно-заповідної справи України

20180814_140526-min

7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи України, вшановуючи тих, хто стоїть на сторожі національних природних ресурсів.

Цікаво, що дата обрана не випадково. Адже 7 ​​липня українці також святкують День Івана Купала, присвячений розквіту природи.

 Професійне свято було встановлено указом президента України в серпні 2009 року. Тим самим глава держави підтримав ініціативу Міністерства охорони навколишнього природного середовища заснувати такий день,  який дасть змогу відзначити внесок працівників природно-заповідної справи в заощадження і відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.

Мета природоохоронної діяльності полягає в досягненні оптимального балансу між шкідливими для навколишнього середовища наслідками, які супроводжують розвиток суспільства, і потенційними можливостями природних ресурсів до самовідтворення. В основу формування державної екологічної політики покладено принцип, згідно з яким екологічна безпека стає важливим елементом і складовою національної безпеки держави.

Завдяки працівникам природно-заповідної справи українські ліси, заказники та парки, а також природні пам’ятки залишаються в цілості, що дозволяє нам дихати чистим і свіжим повітрям і не менш важливе – отримувати естетичну насолоду від споглядання та милування всією цією красою.

Зусиллями цих людей проводиться контроль над відновленням ландшафтного та біологічного різноманіття. Тобто саме вони відповідальні за зелені багатства країни.

Працівники заповідників — справжні ентузіасти і небайдужі люди. Завдяки їх зусиллям вдається не тільки зберегти в первозданному вигляді унікальні ландшафти та різноманіття тваринного і рослинного світу на території України, а також збільшувати і розвивати ці надбання країни,

До слова, в День працівника природно-заповідної справи України, і не тільки в цей  день, було б дуже добре, якби кожен з нас посадити деревце, кущик або квітку.